Listopad 2007

Yun-Seong

29. listopadu 2007 v 16:13 | Amy |  Zbraně
Yun-Seong

SEZNAM ZBRANÍ:

White storm: bez efektů


Giant butcher knife: zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje zatlačovací sílu


Cheng ying: automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem,při guard impactu nabíjí život

Ramdao: odrážení a vrácení úderů nemá efekt,při útoku nabíji život

Han guang: zvyšuje rozsah zbraně,zvyšuje útočnou sílu,automaticky rozbije bránění,snižuje bránění


Child´s sword: speciál zvuky,snižuje útočnou sílu

The Ancient: bez efektů

Maxi

29. listopadu 2007 v 16:09 | Amy |  Zbraně
Maxi

SEZNAM ZBRANÍ:

Soryuju: bez efektů

Tetsuryu: zvyšuje bránění,odrážení a vracení útoků nemá efekt

Chained kozuka: zvyšuje útočnou sílu,při guard impactu ubere soupeři život

Raimei: některé údery dokáže odrazit a vrátit,automaticky rozbije bránění

Vajra: zvyšuje život,nabije život když zasáhnete soupeře,časem zvyšuje útočnou sílu,ubírá život při útoku

Termite snack: speciál zvuky,snižuje bránění

The Ancient: bez efektů

6.Raphael a Amy a jak to bylo dál

29. listopadu 2007 v 16:04 | Amy |  Raphael a Amy a jak to bylo dál
6.Raphael a Amy a jak to bylo dál
Když pominul Raphaelův strach o Amy,začal se strachovat o Siegfrieda.Po zbytek noci se nevrátil.Raphael nevěděl co má dělat až nakonec ve zmatku udělal nečekané riziko.
Zašel si pro Soul Edge a rozhodl se že s jeho silou Hilde přemůže,ačkoliv s obouručním mečem příliš zacházet neuměl a snadno by se tak meč mohl dostat i do Nightmarových rukou.
A tak ještě než začalo svítat,nasedl na koně a s obřím temným mečem se vydal do boje.Nehleděl na to co udělal…šlo mu o život dobrého přítele a možná i o Amyno štěstí.
Když dojel na místo kde Siegfrieda naposledy spatřil,už tam nikdo nebyl.Díval se roztržitě po zemi,až si povšiml rýh od kol kočáru.
,,Čípak asi ten kočár byl?"Podivil se Raphael.Každopádně rozhodl se dále jet po oněch stopách.Věřil,že tak daleko dojet nemohl a že musí i někde zastavit.Putoval asi pět dní,než se dostal do vesnice.Kočárů tam spatřil několikero.Teprve když zajel do jedné schované tmavé uličky,všiml si kočáru s hnědými koňmi,jenž měli temné červené oči.
,,To nebude jen tak."Prohlásil tiše a opatrně do kočáru nakoukl.Nikdo v něm nebyl.Poté se rozhodl jít do domu u kterého kočár stál.Než však vešel,pohlédl ještě do sklepního okénka.Ničeho si nevšiml,až ale uslyšel jak odtamtud lehce zařinčel řetěz.Podíval se tam znovu a pořádně.Opět viděl jen tmu,ale uslyšel že tam někdo něco zamumlal.Více se nerozmýšlel a šel otevřít dveře.Jakmile zjistil že jsou zavřené,rozběhl se a vší silou do nich kopl až se rozletěli.Čekal jestli na něj někdo nevyběhne,ale byl klid.Vydal se tedy do sklepení.Cvakání jeho okovaných bot se po kamenných schodech rozléhalo široko daleko.Doběhl až dolů a pak začal volat: ,,Je tu někdo!?" Opět jen zařinčel slabě řetěz a ozval se nesrozumitelný hlas.Raphael běžel po směru zvuku až narazil na místnost kde byl připoutaný Siegfried za ruce.
,,Siegfriede proboha!"Zvolal Raphael a vrhl se ke zničenému rytíři.Siegfried jen lehce nadzvedl hlavu a chrčivým hlasem odvětil: ,,…Rapha…eli…"
,,Pomohu ti,přeseknu ti pouta neboj se."Řekl Raphael a Siegfried vypadal smířeně.
CINNNK!!Cinknul Soul Edge jako triangl když kovový řetěz přesekl.A potom ještě druhý.Siegfried se nato zřítil k zemi jako mrtvola.Raphael ho nadzvedl a začal zkoumat,jestli někde nemá zabodnutý střep ze Soul Edge,o kterém mluvila Amy.Nic však nenašel a tak se podíval ještě na skutečný Soul Edge vedle něho.Ostří měl naprosto v pořádku.
,,Byl to určitě podvod,Soul Edge je celý."Řekl si Raphael,ale divil se co tedy se Siegfriedem je.Poté ho podepřel,další rukou vzal Soul Edge a vytáhl ho pracně ven na světlo.
,,Co je s tebou,máš rozšířené zorničky a jsi celý bledý…"Zeptal se Raphael.
,,…O..ni…jed…."Vymáčkl ze sebe chraplavě Siegfried.
,,Jed!?"Vyděsil se Raphael.Neztrácel však hlavu a vzpomněl si na své studium.O lékařství přečetl již spoustu knih.Nejdříve dal tedy Siegfriedovi napít a pak mu řekl ať zakloní pořádně hlavu,aby mu jed nešel do mozku.
,,Hned jak budeme na trhu,pořídím bylinky a udělám ti po cestě čaj.Teď ale budeme muset rychle pryč,pak mi řekneš co se stalo,pojďme!"Nakázal Raphael a vyhoupl zesláblého rytíře na koně.Poté se posadil za něj a zmizeli z vesnice jak nejrychleji to šlo.Poté už však museli pomalu,neboť kůň se pod vahou obou mužů a ještě obouručního meče snadno utahal.Po cestě ještě pořídili potřebné bylinky a když už byl večer,Raphael rozdělal oheň,vytáhl z torny na koni malou misku,nabral z potoka vodu a pak do toho bylinky nadrolil a nahříval nad ohněm.
Brzy byl vývar pěkně zelený a když trochu vychladl,donutil jej Siegfrieda vypít,i když to příliš dobře nechutnalo.
,,To tě postaví na nohy,ještě po zbytek noci hodně pij,musíš to v sobě zředit."Nakázal rytíři lekářsky.
,,Do..bře.."Odvětil už o něco lépe Siegfried,ale ještě mu do řeči nebylo.
Raphael mu ještě nechal svou deku,uhasil oheň a sám se schoulil na zemi jen tak.Utábořili se hluboko v lese,aby je pronásledovatelé nemohli najít.Když nastalo ráno,vydali se do tvrze.Siegfried už byl po bylinném vývaru v lepší formě a tak se Raphael rozhodl s ním ve tvrzi promluvit.
Amy oba dva vítala už u brány.Nejdříve vlétla otci do náruče a pak poprvé Siegfrieda objala.Poté přišla i Margareta a tak Raphael navrhl debatu uvnitř domu.Sedli si všichni ke stolu a Raphael se začal Siegfrieda ptát:
,,Vzali ti Soul Calibur že ano?"
,,Ano.Nebojovala proti mně jen Hilde,ale přijel ji na pomoc v onom kočáru ještě někdo další jenž byl zahalený,takže jsem ho ani pořádně neviděl.Hilde ho nazývala ,,pane".A ten mě pak porazil.Omráčil mě,dal mi zřejmě i ten jed.Pak jsem byl už hodně mimo,ale viděl jsem že v tom sklepení mě k poutům uvazoval někdo mnohem větší…obrovská bytost…"Odvětil Siegfried a zakašlal.
,,Pokud si vzpomínám na všechny bojovníky co jsem kdy viděl,myslím že ten velký bude Astaroth.A ten ,,pán" byl nejspíš samotný Nightmare…"Odvětil vážně Raphael.
,,Že já jsem si to neuvědomil,zabil bych ho už rovnou!"Rozkřikl se Siegfried,ale Raphael ho usměrnil:
,,Už to není Nightmare kterého jsme znali,dostal se ze Zasalamelovi moci a teď už je to bytost která sama jedná a přemýšlí…a dychtí po smrti.Nestačil bys na něj sám ani v nejmenším.Staré časy jsou pryč,tohle už bude velký souboj na život a na smrt s rovnocenným soupeřem.Nejhorší je že teď už má Soul Calibur,je jen otázkou času kdy si sem přijde i pro Soul Edge."Řekl Raphael a zahleděl se do prázdna.
,,A co bude se mnou?"Zeptala se vyděšeně Amy.
,,To ještě nevím dceruško,ale něco vymyslím neboj se."Utěšil ji Raphael jemně a pak jen prohlásil: ,,Nezbývá nám již nic jiného,než tu počkat a utkat se v boji,pronásledovatelé už mohou být všude kolem nás."
Jakmile však nastal večer,nedaleko tvrze se začali shromažďovat lizardmani pod vedením obrovského golema Astarotha.
,,Soul Edge je prý tady,říkala Hilde."Zamumlal hluboce Astaroth a ukázal na tvrz.
,,CHRRRRRR!"Zachrčel hlavní z ještěrů jako souhlas.A s radostí se s sekyrou v pařátě rozeběhl směrem k tvrzi.Když ho uviděli ostatní,přidali se.
V doposud klidné tvrzi se tedy začalo schylovat k náročné bitvě...

Kolektivní karetní hra Soul Calibur

28. listopadu 2007 v 21:13 | Amy |  Odkazy na stránky o Soul Calibru
Soul Calibur stránky kde si můžete zahrát Soul Calibur karty :-)

Každý už jste určitě někdy narazil na název Soul Calibur III - Collectible card game.Máte kartičky s vyobrazenými souboji,postavami,či úseky ze hry Soul Calibur III,na kterých máte uvedené jejich nejrůznější herní vlastnosti.Koho toto téma zajímá a chtěl by si takovou hru zahrát,pro toho jsem našla tuto stránku:
http://www.sabertoothgames.com/ufs/sc3.asp

Můžete si tam vyzkoušet s nějakými kartami demo a pak si stáhnout některé herní sety a hrát plnou hru.Jak se to přesně dělá to nevím,já zatím stihla zkusit jen demo a pravidla jsem nepochopila.Upozorňuji,že stránka je anglicky.

Karty jsou však moc pěkně nakreslené a mimoto najdete přímo zde když sjedete kurzorem dolů i velmi vydařené obrázky z SC III:

http://www.sabertoothgames.com/ufs/sc3.asp?content=ufs_sc3_downloads

Ať už na stránku jdete s přesvědčením si zahrát nebo jen pro obrázky,určitě ji navštivte.Je to jistě pro všechny SC fanoušky velmi zajímavý web :-)!

A pro malé prohlédnutí karet nějaké z mojí Raphael sbírky :-):
Cervantes

25. listopadu 2007 v 10:28 | Amy |  Zbraně
Cervantes

SEZNAM ZBRANÍ:

Soul edge a nirvana: bez efektů

Styx: zvyšuje útočnou sílu,automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem

Erlang´s blade: automaticky rozbije bránění,guard impacty jsou lehčí

Phlegethon: ubere soupeřiu život i když se brání,dokáže odrazit a vrátit některé útoky

Soul edge: snižuje život,odrážení a vrácení útoků nemá efekt,zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje rozsah zbraně

Imitation sword: I speciál zvuky,snižuje zatlačovací sílu

The ancient: bez efektů

Talim

25. listopadu 2007 v 10:23 | Amy |  Zbraně
Talim
SEZNAM ZBRANÍ:

Sai salika a loka luha: bez efektů

Tonfa: ubere soupeři život i když se brání,zvyšuje útočnou sílu

Side harpe: automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem,guard impacty ubírají soupeři život


Double crescent blade: vyhýbá se ring outům,zvyšuje bránění

Soul calibur: automaticky rozbije bránění,zvyšuje život,zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje rozsah zbraně

Weight: speciál zvuky,při útoku snižuje život

The ancient: bez efektů

5.Raphael a Amy a jak to bylo dál

24. listopadu 2007 v 14:26 | Amy |  Raphael a Amy a jak to bylo dál
5.Raphael a Amy a jak to bylo dál
Mezitím co Raphael bojoval,přijel Siegfried až k okraji Ostrheinsburgu.Sesednuvše z koně ihned se dal do běhu,aby Raphaelovi o tom co se stalo s Amy,řekl.
Raphael bojoval se Sophitií statečně a neostýchal se ji uhodit.Tím jak už souboj trval dlouho,Sophitie byla utahaná,čímž se začala méně soustředit až ji Raphael v nestřeženém okamžiku uhodil koncem rapíru do brady.Sophitie jen vykřikla a z úst ji vyhrkly kapénky krve.
To ji však vyburcovalo natolik,že si jen krev otřela a i přes bolest se na Raphaela s napřaženým mečem rozeběhla.Tím však učinila svou největší chybu,neboť Raphael se hbitě vyhnul a podkopl jí nohy.Meč spadl s řinčením na zem a Sophitie vyčerpaně ležela na zemi vedle své zbraně.
,,Řekneš mi už co je s Nightmarem?"Zeptal se hrdě Raphael.
,,Co mi zbývá,i když děláš potíže,přeci jen jsi mě regulérně porazil."Řekla naštvaně Sophitie a ze země se zvedla.Pak pokračovala:
,,Kde se ukrývá přímo Nightamare to nevím,ale vím že má nového poskoka,a to rytířku jménem Hilde.No a Hilde hledá Soul Edge."
Raphael si vzpomněl že Soul Edge spolu s Amy nechal na tvrzi u Siegfriedovi matky a zauvažoval,jestli udělal správně…
,,A teď už s pánem bohem!"Odsekla Sophitie a seskočila z terasy pod níž už měla připraveného koně.
Raphael jí neodporoval a jen prázdně hleděl ztracený v myšlenkách.
,,Raphaeli!"Ozvalo se najednou za ním.
Raphael se otočil a spatřil udýchaného Siegfrieda.
,,Co se děje!?"Podivil se Raphael.
,,Amy…je pryč!!!"Vymáčkl ze sebe Siegfried.
V té chvíli Raphael vybouchl ve svých emocích a na okamžik tomu snad ani nevěřil.
,,Řekni mi všechno!!"Rozkázal potom a odváděl Siegfrieda ke koním.
Po celou tu dlouhou dobu byla nebohá Amy v zajetí.Už ani neodporovala,čímž přivábila pozornost svého únosce.
,,Hm,ty ani nezlobíš.Vezmu ti nachvíli roubík,popovídáme si.Ne že budeš volat o pomoc!"Rozkázala neznámá žena a zbavila Amy roubíku.
Amy si vydechla a řekla:
,,Kdo vlastně jsi…?"
,,Inu,měla bych se ti aspoň představit,to už mi neuškodí.Jmenuju se Hilde."Odvětila jízlivě Hilde.
,,Hodláš mého tátu zabít?"Zeptala se Amy zmateně.
,,Hahahaha!Já potřebuju hlavně Soul Edge!Vyměním ho za tebe.Ale kdyby se mi povedlo tebe a tvého tatíka zbavit,taky bych nelitovala!"Odvětila se smíchem Hilde.
,,Já ti slibuji že se ti to nepovede,můj táta mě zachrání!"Odporovala jí Amy.
,,Ale však tobě už na něm nesejde,zatajil ti že nestárneš."Rýpla do ní Hilde.
Amy se jen ztraceně zatvářila a pak řekla:
,,Ale on to se mnou vždycky myslel dobře…"
,,Tvůj tatík to možná myslel dobře až moc,ale copak tvůj oblíbený rytíř…moc lásky ti zatím nevěnoval hmmm?"Rýpala do ní Hilde dál.
,,Tak dost! O Siegfriedovi takhle nemluv!"Zlobila se Amy.
,,Myslíš že ten by tě někdy mohl milovat?Zakouká se do první starší ženy co uvidí.Jako dítě nemáš šanci!" Zasmála se škodolibě Hilde,zase nasadila vzteklé Amy roubík a odvedla ji na okraj lesa,kde ji pevně přivázala ke stromu.
,,Tvůj rytíř se už jednou nechal zviklat na špatnou stranu jako Nightmare,myslíš,že by to nemohl udělat znovu?Naivko!" Odsekla Hilde a ukázala Amy malý červený střípek:
,,To je střep ze Soul Edge.Zapíchnu ho tvému Siegfriedovi pod kůži a bude stejně temný a zlý jako dřív!"Prohlásila zlostně Hilde a Amyny oči se jen zalily slzami.
,,Teď tu zůstaneš,já se mezitím porozhlédnu."Odvětila rytířka nakonec,nasedla na koně a nechala tam Amy samotnou.
Raphael a Siegfried mezitím prohlédavali okolí,ale nemohli Amy nikde najít.Až když se vraceli ke tvrzi,narazili na Hilde.
,,Kdo jsi!?"Otázal se podezíravě Raphael.
,,Já jsem ta Hilde co hledáš."Odvětila Hilde.
,,To tys nás pronásledovala že ano!"Vykřikl Raphael zlostně.
,,Ano ano."Odkývala Hilde.
,,Kde držíš mou dceru ty mrcho!"Vyjel na ni Raphael.
,,Klídek,Amyna je v pořádku.Dám ti jí když mi dáš Soul Edge!"Odvětila drsně Hilde.
Raphael nevěděl co má odpovědět,a tak se do toho vložil Siegfried:
,,Já se už o tebe postarám!"Zvolal a pustil se s Hilde do boje.
Raphael pochopil že tím dostal šanci Amy najít a rozjel se po Hildiných stopách,jenž vedli přímo do lesa.Za tu dobu se snesla tma.Z Raphaela a jeho koně byla vidět jen černá silueta,mířící neznámo kam.
Raphael volal Amyno jméno,ale nikdo se neozýval.Zoufal si,až nakonec dojel až ke konci lesa,kde konečně svou dceru spatřil svázanou u stromu.
,,Amy!"Zvolal na ní a Amy se jen namáhavě podívala.Raphael seskočil z koně a začal ji rychle rozvazovat.Sundal jí roubík a rozvázal ruce a nohy.
,,…tati…"Pronesla Amy tiše a zhroutila se otci do náruče.
,,Amy!Ach k čertu,musíme pryč."Procedil mezi zuby Raphael a odnesl svou zničenou dceru na koně.Sedl si pak za ní a hnal koně do tvrze.Amy byla po celou dobu mimo a kdyby ji Raphael nedržel,spadla by.Když konečně dorazili,Raphael ji odnesl v náručí do pokoje a položil na postel.Zkontroloval jak dýchá a otíral jí čelo vlhkým hadříkem.Siegfriedova se jen děsila a vyptávala se,kde zůstal její syn.
,,Nevím,rozhodl se bojovat."Odvětil Raphael zaměstnaný péčí o své dítě.
,,Proboha!"Vykřikla Margareta a odešla k sobě.Raphael se už skoro bál,že omdlí také.Ale nakonec jen slyšel jak ve svém pokoji proklíná snad všechno,takže byla v pořádku.
Amy měla stále oči jen na půl otevřené,a Raphaelův obraz se jí mlžil.
,,Neboj se,budu u tebe až do rána.Vyspi se to ti pomůže."Říkal jí tiše Raphael a potom co jí čelo navlhčil,jí jemně pohladil.Dívka usla během chvíle.Raphael vedle ní seděl tak dlouho,až opřený o její postel usnul.Ráno ho vzbudilo jemné pohlazení po vlasech.
,,Tati…"Ozvalo se.
,,…Amy?"Otázal se Raphael a zvedl hlavu.Amy už se na něj z postele zase usmívala.
,,Už je mi lépe."Řekla mu.
,,To jsem rád."Odvětil Raphael a chytl jí za ruku.
,,Víš,až bude večer,chci si s tebou o něčem promluvit."Řekla Amy.
,,O čempak?Pročpak mi to neřekneš teď?"Podivil se Raphael.
,,Protože není večer."Odvětila Amy a usmála se.
,,No dobře,počkám do večera."Řekl Raphael a usmál se také.
Potom se zvedl a odešel zkontrolovat Soul Edge.Uložil ho do sklepa mezi zemědělské nářadí a zamotal ho do látky.Když uviděl že je vše jak má být,byl zase klidný.Jen Amy a Margareta přemýšleli stále o Siegfriedovi a to až do onoho večera.Večer se Raphael vykoupal,oblékl si jen kalhoty a odešel k Amy zvědavý,co mu chce říct.
,,Posaď se ke mně."Nabídla mu Amy.
Raphael se posadil.
,,Už vím proč nejsem dospělá."Řekla mu a Raphael se zachvěl.
,,Amy já…nechtěl jsem abyses trápila…já….myslel jsem to dobře."Začal litovat Raphael,ale Amy ho přerušila:
,,Já vím a chápu to.Jenom mě mrzí,že nikdy nezažiji jinou lásku než rodičovskou…chtěla bych vědět jaká láska může být."Odvětila zajímavě Amy.
Raphael jen bezvýrazně hleděl a prohlásil:
,,Že ty ses zamilovala do Siegfrieda?"
,,Ano,ale Siegfried už nikdy nebude takový jako dřív,Hilde do něj chce zapíchnout střípek ze Soul Edge!"Řekla Amy rázně,ale velmi smutně až se jí třásl hlas.
,,Neboj se o něj,pomohu ti ho zachránit."Ujistil ji tiše Raphael a vzal si ji na klín.Láskyplně se k ní přitulil a pokračoval: ,,Zvládneme spolu všechno,jako vždycky a slibuji ti,že ještě vyrosteš."

Byl to okamžik plný skrytých idejí se závanem lásky.Nikdo nevěděl,co vlastně ti dva k sobě cítí.Věděli to jen oni.I když to vypadalo milenecky,Raphael se ke svojí dceři vždy choval čestně,a když ji uklidnil a pomazlil se s ní,vrátil ji posadit se na postel.Poté ji dal polibek na čelo a popřál dobrou noc se slibem,že se zítra po Siegfriedovi porozhlédne.

A tak večer a noc uběhli tak rychle jako krásný,neprobádaný sen....

Další obrázky z SC IV

19. listopadu 2007 v 17:58 | Amy |  Nový Soul Calibur IV
Další obrázky z SC IV

Našla jsem další stránku s obrázky ze Soul Calibru IV a určitě tam jsou některé,které ještě nemáte :-).Takže kdo obrázky sbírá,tady je odkaz:

http://www.gamersyde.com/news_5194_en.html

Já jsem si tam našla aspoň dalšího Raphaela ;-).4.Raphael a Amy a jak to bylo dál

19. listopadu 2007 v 17:52 | Amy |  Raphael a Amy a jak to bylo dál
4.Raphael a Amy a jak to bylo dál
Raphael neměl ani sílu se za svými blízkými otočit.Hnal koně co to dalo a dělal,jakoby by byl úplně sám a tím si tak utišil smutek.Rozhodl se,že nejprve pojede do Ostrheinsburgu,hradu sice již zničeného,ale vždy plného nejrůznějších zlých bojovníků.Usoudil,že tam možná narazí na nějakého Nightmarova poskoka.Hrad byl vzdálený asi 20 kilometrů.Raphael tedy cestoval i s přestávkami pro koně docela dlouho.
Mezitím vším ale,Amy živořila ve tvrzi.Pomáhala Margaretě starat se o domácnost a když měla volný čas,věnovala se Siegfriedovi.Den po tom,co Raphael odjel,narazila ráno na Siegfrieda jak hledá v kuchyni něco k snídani:
,,Udělám ti…vám snídani…"Řekla zmateně Amy,neboť pořád si nebyla jistá jestli má rytíři tykat nebo vykat.
,,To budu velmi rád,a tykej mi klidně."Odvětil Siegfried a usmál se.
Amy mu s radostí udělala chléb s máslem a vítězoslavně mu snídani podala.Siegfried poděkoval,kousl si a dodal,že je to dobré.Amy se z toho poprvé začervenaly tváře a tak se hned otočila,aby si toho Siegfried nevšiml.Nakonec si vzala taky chleba a přisedla si ke stolu.
Siegfried si s ní povídal o tom,co si myslí o Soul Edgi a Soul Calibru.Amy se zmohla na jediné:
,,Myslím si,že jsou to zbraně které přinášejí jen neštěstí.Berou mi otce a životy druhých lidí.Nemám k tomu co víc říct…"Poté zase sklopila hlavu a nad něčím smutně přemýšlela.
,,Máš pravdu.Na to jak jsi malá tak jsi chytrá."Dodal Siegfried,ale tím jen sklíčenost Amy zvýšil.
,,Malá…?"Řekla podiveně Amy.V tu chvíli měla chuť spáchat sebevraždu.
,,Vždyť kolik ti může být,hádám že tak 12,13,když hodně přidám 15,víc ne."Řekl Siegfried a zasmál se…i když ne nadlouho-Amy vysupěla a rázně řekla:
,,Je mi 18!!!"
,,18!???"Divil se pro změnu rytíř a úsměv mu z tváře spadl.Poté pokračoval: ,,Když jsem tě ale viděl naposledy,vypadala jsi úplně stejně,a to bylo nějak před pěti nebo šesti lety.To není možné."
Amy úplně ,,zmrzla".Teď si teprve uvědomila,jak dlouhou dobu už s otcem na hradě strávila a že se u nich nic neměnilo,ona,otec,nic…jakoby se u nich zastavil čas.
,,Co…to má znamenat…?"Zeptala se roztřeseně.
,,Měla bys být už veliká paní,ale nejsi…"Odvětil neutrálně Siegfried a nevěděl co si má o tom myslet.
,,Dobře…musím teď do svého pokoje,omluv mě."Řekla tiše Amy a odešla i přesto,že ji Siegfried chtěl utěšit.
Rytíř tam seděl ještě dlouho a přemýšlel,proč tomu tak je.A pak ho napadlo,že je to temnotou.Bavil se o tom s Raphaelem.
,,Já jsem hlupák,že mi to nedošlo dřív.Nestárnou díky Soul Edgi."Řekl Siegfried a hodlal se to Amy vysvětlit.Přišel k jejímu pokoji a zaťukal na dveře.Nic.Zaťukal a zavolal,ale stále bylo ticho.Až se do schodů vyřítil jeden ze strážných volajíc na Siegfrieda:
,,Ta dívka,odjela na koni!Nepodařilo se nám jí zadržet."
,,Vy hlupáci!Že jste zase nechali otevřenou bránu!"Zavztekal se Siegfried a rozběhl se do stáje pro nějakého koně,i když ještě ho musel osedlat,vzít si své krystalové brnění a Soul Calibur.
Amy už mezitím velký kus cesty ujela.Rozhodla se,že otce dožene a vážně si o tom,že nestárne promluví.Jela co nejrychleji,aby ji Siegfried nemohl dohnat.Jela po celou dobu,až se začalo šeřit.Byla už z dlouhé jízdy bez přestávky velmi znavená,že přestala dávat pozor co se kolem ní děje.Z hloubi noci se za ní znovu objevil neznámý jezdec.Potichu dívku sledoval,až pobídl koně do běhu a než Amy stačila zpozornět,strhl ji k sobě na koně.Amy se snažila vytáhnout svůj rapír,ale měla smůlu-zbraň zůstala připásaná na jejím koni,který šel klidně dál.Jezdec jí držel ruku na ústech aby nemohla křičet a zajel s ní do blízkého lesa.Tam s ní z koně slezl a i přesto že se bránila,dal jí roubík do úst a poté svázal ruce.Když už Amy byla bezbranná,sundal si kápi a plášť.Amy při spatření jeho tváře vykulila oči.Byla to žena.vzala si z koně ještě meč a kopí s praporem a kamenným výrazem na Amy hleděla.
Amy při spatření zbraní přejel mráz po zádech.Bála se,že ji chce zabít a tak jen přes roubík něco zamumlala.
,,Kdybych tě chtěla zabít,postačí mi na to meč.Tohle si beru kdyby mi tě chtěl ukrást ten rytíř nebo tvůj tatík."Odvětila jízlivě žena a zasmála se.
Amy sebou trhala když slyšela,jak se jim vysmívá,ale nebylo to nic platné.Ženě to činilo ještě větší radost.
,,Jsi ty ale nerudný zajatec.To že se tady budeš kroutit ti nepomůže.Utáhla jsem to dobře,věř mi."Odvětila neznámá bezohledně.
Amy se potom pokusila o ještě větší marnost a to utéct,neboť neměla svázané nohy.Uslyšela jen smích a pak ucítila jak jí ta ženská podkopla nohy.Spadla na prašnou lesní cestu a zničeně si přes roubík povzdechla.Neznámá žena si jí přitáhla za límec a podívala se do jejích vyděšených očí:
,,To nebylo rozumné.Teď ti budu muset svázat i nohy.No budiž,chtěla jsem pro dceru šlechtice aspoň malé pohodlí,ale ty ne a ne si nechat říct."Řekla žena a odvedla si Amy ke koni,kde vytáhla další provaz a svázala jí nohy.Potom vytáhla deku a na tu Amy posadila.
,,Tady budeš a budeš mlčet.Jsi moje návnada,tak se budeš chovat jak já chci."Rozkázala jí,sedla si pod strom a hrála si s ostřím svého meče.
Mezitím,Siegfried narazil na koně na němž Amy odjela,jak se pase na louce.Přivázal si ho polekaně tedy ke svému koni přes provaz a začal na Amy volat.Nic se však neozývalo.Došel k závěru,že už Amy Raphaela asi dohnala,a tak jel do Ostrheinsburgu.
Raphael už v Ostrheinsburgu byl.Dorazil tam před chvílí a procházel se po něm.Nikde nikoho neviděl ani neslyšel,až došel na hradní nádvoří,kde narazil na Sophitii,když chtěla vejít do zbytku jedné z hradních komor.
,,S tebou už jsem se také jednou setkal."Prohlásil nadřazeně.
Sophitie se ihned otočila a zrakem si Raphaela přeměřila.
,,Co zase vyvádíš za špatnost!To tys ukradl Soul Edge,to díky tobě temnota přetrvává!"Začala mu nadávat a vytasila meč.
,,Ale ale…nemáš mi co jiného říct,hlupačko?Já to myslel dobře pro svou dceru abys věděla.Domníval jsem se,že když máš také děti že to chápeš,ale asi jsem se zmýlil."Odvětil jízlivě Raphael a oči mu jiskřili červeně.
,,Porazím tě znovu,jako předtím.Ani bohové tě přede mnou neuchrání.Chci vědět všechno okolo Nightmara."Dodal ještě a vytasil rapír.
,,Tak do toho,neřekla bych ti to dobrovolně nikdy!"Vykřikla Sophitie a vrhla se do boje.
Raphael ji jen zastavil aby ho neuhodila rukou a napřáhl rapír tak,aby vykryl i ránu mečem.

Jaký z těchto příběhů se vám zatím líbil nejvíc?

18. listopadu 2007 v 17:49 | Amy |  Ankety

Jaký z těchto příběhů se vám zatím líbil nejvíc?


HLASUJTE V ANKETĚ.

3.Raphael a Amy a jak to bylo dál

18. listopadu 2007 v 17:39 Raphael a Amy a jak to bylo dál
3.Raphael a Amy a jak to bylo dál
Ráno se Raphael z deky vyhrabal jako první,natáhl si své kožené rukavice a vzbudil Siegfrieda.
,,Pojď se mnou,přemýšlel jsem o všem celou noc a chci ti říci k čemu jsem dospěl."Pošeptal mu Raphael.
Siegfried ospale pokývnul a zanedlouho šel za ním.Amy stále spala.
,,Takže,potřebuji někam uschovat Amy,tady v té kobce ji nechat nechci.Pak se teprve vydám hledat informace o Nightmarovi a o tom,co vlastně zamýšlí.Nejdřív chci prostě pohodlí a bezpečí pro svou dceru,je to jasné?A tak se tě ptám,nevíš o nějakém takovém místě?"Zeptal se neutrálně Raphael,neboť v hloubi duše tušil že takové místo už asi neexistuje.
,,No…jediné místo které mi ještě zbylo je tvrz kde žije moje matka Margareta."Odvětil rytíř.
,,Tak to by nemusel být špatný nápad,ostatně tvrz bude pořád lepší než tohle a vím,že tvoje matka je hodná žena."Dodal Raphael a šel Amy vzbudit.Siegfried nic nenamítal a byl rád,že se Raphael toho úkolu chopil.
Raphael svou dceru probudil polibkem na čelo tak,jak to dělal vždycky.Amy otevřela oči a usmála se na něj.
,,Pusť mě k sobě sednout holčičko moje."Řekl Raphael a Amy mu udělala místo.
Raphael si nadzvedl plášť a posadil se.Potom Amy hladil po vlasech,vážně se na ní podíval a začal mluvit k věci:
,,Amy,budeš teď žít u Siegfriedovi matky.Je to hodná paní a bude ráda že tam bude mít společnost.A žije v rytířské tvrzi,bude se ti tam líbit."
Amy ho ale ani nenechala domluvit a protestovala:
,,Proč?Kam se zase chystáš tati!?"
,,Všude po světě ti teď hrozí nebezpečí,nesmíš se někde příliš ukazovat.Jistě si vzpomínáš na Nightmara…"Odvětil Raphael tiše a s co největší jemností,neboť věděl že toho zná Amy velmi dobře a hodně se to na ní podepsalo.
,,Znám…ale on ti hodně ublížil tatínku!Málem tě…zabil…"Řekla rázně Amy,ale na konci věty se málem rozplakala.
,,No,a zato že jsem nezemřel vděčím tobě.Mám tě radši než svůj vlastní život.Nepřežil bych kdyby se ti něco stalo.A proto já půjdu řešit všechny problémy okolo Nightmara a ty zůstaneš v bezpečí.Slib mi to."Naléhal Raphael.
,,Slibuji…"Odvětila Amy,ale v duchu si tím nebyla tak jistá.
Raphael jí přesto důvěřoval a řekl jí jen,že až bude připravená tak se vyrazí na cestu.
Mezitím se Raphael vypravil do města koupit jiný kočár.Sice sehnal ne tak pěkný jako měl on a také mnohem menší,ale koně byli zase černí.Rychle tam pak dal zavazadlo a odvedl do kočáru Amy.Siegfried za nimi vyšel ven opět zahalený v kápi a plášti.
,,Pojedeš se mnou?"Zeptal se ho Raphael.
,,Jestli můžu."Odvětil s trochou humoru rytíř a nasedl si vedle Raphaela.
Raphael pobídnul koně a jelo se.Po chvíli se rytíře zeptal znovu:
,,Proč jsi dnes zase zahalený?"
,,Mám totiž tohle."Řekl Siegfried a nadzvedl trochu plášť.Z pod skulinky bylo vidět brnění,jenž vypadalo jako Soul Calibur.Bylo vyrobeno s totožných jakoby ledových krystalů.
,,Nádherné."Pochválil Raphael.
Siegfried se jen usmál a pak už po celou cestu Raphaela navigoval.
Cesta do Německa z Rumunska byla dlouhá.Oba muži ji snášeli celkem normálně,akorát Amy se zase hlavou honily myšlenky.Čím dál víc se dívala na Siegfrieda a začínal jí být sympatický,i když on ji bral pořád jako dítě.Nikdy nic takového necítila,až teď s ním.Přesto netušila jak mu to dát najevo,cítila se divně.A nejvíc ji zneklidňoval otec,který jakoby snad něco tušil a vždy když se na rytíře usmála,přísně ji přejel pohledem.
Za celou cestu se kupodivu nic nestalo.Alespoň Raphael i Siegfried si to mysleli…nenápadně je totiž sledoval onen tajemný jezdec.Nikdy se však nepřiblížil natolik,aby jeho přítomnost mohli odhalit.Jel jen podle stop koní a rýh od kočárů,případně se zeptal kolemjdoucích kam kočár směřoval.Asi za necelý měsíc,při stálém tempu konečně všichni tři dorazili do tvrze.
Raphael dceru vyvedl ven a za ruku ji odvedl před Siegfriedovu matku.Margareta Amy uvítala a pak přivítala i svého syna.Raphael se po odpočinku s rytířem domluvil,že dál pojede sám a on ať tu zůstane střežit Amy.Amy seuž po otci stýskalo teď.Raphael jí hladil a utěšoval,ale nebylo to nic platné.Doufal,že se za ní ve zdraví vrátí a bude se jí moci věnovat jako teď.Proklínal Nightmara za to že mu znovu ničí život a večer se díval ve svém pokoji z okna,neboť se rozhodl tu jednu noc zůstat.Smutná dcera za ním zanedlouho přišla.
,,Copak tu děláš,už neplakej,no tak…"Odvětil potichu Raphael a přitisknul si jí k sobě.
,,Já tě nechci znovu ztratit,zase tě tak dlouho neuvidím."Řekla mu Amy.
,,Slibuji ti,že se vrátím,tak jako vždycky."Ujistil ji Raphael.
,,Tatínku,můžu dnes spát vedle tebe?"Zeptala se ho Amy najednou.
Raphael sice Amy jakkoliv choval,objímal a hladil ale nikdy neležela vedle něho.Nikdy ho to nenapadlo jí to ani nabízet,ale bral to s klidem-je to jeho dcera a je jí po něm smutno.I když dcera většinou s otcem nespí,neviděl v tom nic špatného a tak svolil.Když se setmělo,šli oba spát.Amy se k otci přitulila a usnula jako anděl.Když ležela vedle něho,zcela ji opustil strach.Raphael cítil jak hřeje a jak se o něj její křehké tělíčko opírá.Napadlo ho,že je to vlastně jediná žena která měla kdy právo vedle něj takhle ležet.Po chvíli si ale řekl,že se mu hlavou honí zase nějaké hlouposti a usnul také.Nechal si zdát o tom všem,co s Amy kdy prožil.A pak nastal čas který vždy všechny naše sny zhatí a to ráno.Zakokrhal kohout a Raphael se ze všech hezkých představ probral.Jak sebou lehce pohnul,vzbudil i Amy.Ta jen prohodila jak se jí hezky spalo a znovu to,jak jí bude smutno.Raphael jí opět políbil na čelo a vstal.Amy pak vstala také a odešla si převléct noční košily za šaty.Raphael se oblékl do kabátu a šel dolů do kuchyně,kde už seděl Siegfried.Když se pak dole sešla i Margareta a Amy,rozhodl se Raphael vyrazit.Vzal si jednoho z černých koní,pár zlaťáků a rapír.Poté se se všemi rozloučil a nasedl.Nečekal a koně rychle pobídl.Amy za ním jen smutně hleděla a to až do doby,kdy se jí pomalu ztratil z dohledu.

2.Raphael a Amy a jak to bylo dál

16. listopadu 2007 v 18:42 Raphael a Amy a jak to bylo dál
2.Raphael a Amy a jak to bylo dál
Ze tmy se vynořila postava v kápi.
Raphael se už hotovil k útoku v domnění že je to ten kdo je pronásledoval,když tu ten neznámý kápi sundal a z ní se vykoukla Siegfriedova tvář.
,,Siegfriede!???"Podivil se Raphael a rapír zase stáhl.
,,Ano jsem to já, a teď už pojďte za mnou,není tu bezpečno a zřejmě toho spoustu nevíte."Nakázal Siegfried a pomohl Raphaelovi se zavazadlem.Amy tiše kráčela před nimi.
Raphael poté odpoutal koně od kočáru a kočár odtlačil spolu se Siegfriedem do vedlejší ulice,kde ho nechali napospas žebrákům.Když se oba koně rozutekli a stopy po Raphaelově přítomnosti tak byly zahlazeny,rytíř Raphaela s dcerou dovedl až do svého úkrytu v pod úrovni města.Byla to taková podzemní dvojmístnost,která dříve sloužila zřejmě jako sklep.Bylo tam jen dvě okénka a dvířka.V jedné místnosti byla stará skříň,pohovka a spousta místa a v druhé místnosti koryto s přívodem vody z městské studny a starý stůl s dvěma židlemi.
,,Tak tady se ukrývám já.Není to moc útulné,ale žít se tu přeci jen dá.Alespoň by mě tu nikdo nehledal.A vy tu budete také v bezpečí."Utvrdil je Siegfried a pokývnul.
,,Máš tu prosím něco pro mou dceru?Vejdeme se sem vlastně všichni?"Otázal se Raphael a chtěl pro Amy trochu pohodlí.
,,Tvé dceři podaruji svou starou pohovku.Vyspím se na zemi stačí mi dvě deky."Řekl Siegfried a oprášil a vyčistil pohovku jak nejvíce to šlo a pak dal Amy tu nejteplejší deku.
,,Děkuji mnohokrát pane."Poděkovala mu Amy.
,,Nemáš zač děvče."Odvětil rytíř a usmál se.
Pak dal dvě deky Raphaelovi.Raphael si je položil vedle Amy a navrhl Siegfriedovi aby si šli popovídat do druhé místnosti.Siegfried ještě zamkl u Amy okénko,neboť nepřátelé jsou schopni se protáhnout všude.
V druhé místnosti si oba muži dlouze rozprávěli.Nejprv o tom,co všechno již spolu zažili a jak spolu válčili,než Siegfrieda konečně temnota opustila.Poté přešli k Amy a k tomu že si Siegfrieda za ta léta už asi nepamatuje,povídali si a smáli se tomu jak zase zestárli(i když Raphael díky temnotě maximálně na duši) a nakonec přešli k tématu hlavnímu:
,,Ten kdo ti poslal ten dopis bude Nightmare,jsem si tím jist."Řekl Siegfried.
,,A co Zasalamel?"Zeptal se Raphael.
,,Ten ho mohl oživit po tom co jsem ho zabil,ale bůhví kde je mu teď konec,jestli ještě vůbec žije."Odvětil Siegfried hloubavě.
,,Ale o co mu jde tentokrát,jen o Soul Edge??"Podivil se Raphael.
,,Ne,tentokrát bude chtít víc,mnohem víc…hodlá ze světa udělat peklo,vyvraždit všechno živé.Ale moc Soul Edge bude potřebovat také…stejně jako Soul Calibru."Prohlásil rytíř a z koutu místnosti přinesl věc zabalenou v hadru.
Když ji rozbalil,vykoukl z ní skvostný Soul Calibur,zářící jako ledový krystal.
,,Můj Soul Calibur bude chtít také,potřebuje spojit síly obou mečů."Řekl Siegfried.
Raphael jen s údivem hleděl na majestátný meč.Šla z něho taková dobrá síla,že Raphael úplně cítil jakoby se ve svém nitru ztrácel,až to nevydržel a řekl:
,,Schovej ho zase prosím,nesnesu jeho záři."
,,Omlouvám se,zapomněl jsem že jsi temný."Omluvil se Siegfried a meč zase zabalil.
,,Od těch dob co jsem zničil Svaté kameny jsem byl v klidu,ale když by mě zasáhlo tohle tak bych to asi rovněž nepřežil."Odvětil s trochou zděšení Raphael.
,,Mrzí mě co jsem tobě a dalším lidem tenkrát udělal jako Nightmare."Řekl Siegfried.
,,Ne,to už nevytahuj.Smířil jsem se se svou temnotou a nechci to více rozebírat."Řekl rázně Raphael a důrazně se svým pyšným přízvukem vyslovil to slovíčko ,,nechci".
Siegfried to přijal a pak pokračoval v tématu o Nightmarovi:
,,Slyšel jsem,že Nightmare chce získat spojením obou mečů ultimátní zbraň nazývanou Soul Caliedge Perfekt."
,,Soul…co?"Ztratil se v názvu zbraně Raphael.
,,Soul Caliedge Perfekt.Tahle zbraň se často vyskytovala v bájích a mýtech starých skoro jako lidstvo samo.Je to takové spojení zla a dobra…a to je velmi nebezpečná kombinace.Spousta strážců meče a mágů se ji pokoušelo stvořit,ale nikomu se nikdy nepovedlo získat meče oba.A navíc má to ještě jeden,docela složitý háček…"Ztišil hlas Siegfried a Raphael jen lehce pokývnul aby pokračoval:
,,Nejde o to zbraň jen stvořit,tahle zbraň musí vzniknout v nějakém posvátném chrámu uprostřed magického kruhu.A do toho kruhu,pro tu zbraň,může jen člověk který má stejnou duši jako ona sama.A to,že je temný i dobrý…"
Dokončil řeč Siegfried a pohlédl tázavě na Raphaela.
,,Tím jsi chtěl naznačit,že někdo jako já…?"Otázal se Raphael.
,,Ano milý příteli,věř že na světě není moc temných lidí kteří jsou hodní.Většina z nich podlehla zlu,jen ty máš v sobě něco,co tvou duši nemůže nikdy temnotě vydat.Jsi k tomu vyvolený."Odvětil Siegfried vážně.
,,To je hloupost!"Odsekl Raphael najednou a rázně vstal od stolu a otočil se k rytíři zády.
,,Proč??"Zeptal se Siegfried.
,,Nebudu se už nikdy do nějakých hrdinských činů pouštět,neopustím svou dceru už nikdy!"Protestoval Raphael.
,,Promiň,vím že Amy je pro tebe všechno,ale když to neuděláš,umřeme všichni…i ona."Řekl jemně Siegfried ale tím Raphaela zasáhl:
,,Dost!Amy nikdy nezemře jedině přes mou mrtvolu!Dobrou noc Siegfriede!"Odvětil vztekle Raphael a ráznou chůzí se odebral k Amy kde se spalo.
Siegfried ho nechal být.Chápal,že jeho láska k Amy je obrovská a že o tom musí sám popřemýšlet.
Raphael poté chůzi u Amy zmírnil,potichu k ní přistoupil a vzal si své deky které ležely vedle ní.Už spala a on tak nerušeně pozoroval její obličej,jenž jen lehce osvětlovalo světlo z louče z vedlejší místnosti.Díval se,jak nerušeně spí a bylo mu líto,že tohle všechno za chvíli skončí…ukápla mu z těch emocí slza.Bylo vidět,že i tak temné,rudé oči dokáží plakat…
Poté se otočil a setřel si mokrou stopu,kterou slza zanechala na jeho tváři.Natáhl si jednu deku na zem,lehnul si a druhou se přikryl.Poté si sundal z rukou rukavice a zbytek oblečení si ponechal..Siegfried si poté také šel lehnout a zhasl louč.Narozdíl od Raphaela usnul lehce.Sklíčený šlechtic totiž,kdysi tak nepoddajný a chladný,se nyní krčil zachumlaný na zemi,ztrácejíc se ve svých pocitech a myšlenkách…

Moje nové dílo :-)

11. listopadu 2007 v 17:18 | Amy |  Moje vzkazy vám
Moje nové dílo :-)
Takže jsem nemohla odolat a napadlo mě napsat dílo o Raphaelovi a Amy jakoby v ději SC IV.Je to samozřejmě moje smyšlenka,protože to co se s nima dvěma bude dít se ještě oficiálně neví.Já to napíšu tak jak by se to líbilo mě :-)).Legendu Elementálu hodlám dopsat později.Přeci jenom už těch dílů na mě bylo moc a tak si chci od toho chvíli odpočinout.

Toť k mým literárním počinům všechno a doufám že se vám tohle nové dílko se závanem Soul Calibru bude líbit :-).


-Vaše Amy-

Raphael a Amy a jak to bylo dál

11. listopadu 2007 v 17:10 Raphael a Amy a jak to bylo dál
  1. Raphael a Amy a jak to bylo dál
Bylo tomu již docela dávno,co magický Soul Edge zmizel.Strach z temnoty z lidí vyprchal a na ,,báji" o zlém meči se začalo pomalu zapomínat.Lidi zachvátila lhostejnost.Už nikdo z nich by si nevzpomněl na Azurového rytíře a ani na zvláštního francouzského šlechtice s ještě podivnější dívenkou…natož aby tušili,že tento šlechtic má ve svém hradě ukrytý právě Soul Edge.
Raphael Sorel byl nyní považován za cizince,i když žil v tomto rumunském kraji již docela dlouho.Stejně se s Amy jako vždy ve vesnici,ze které už nyní bylo město,příliš neukazoval.Místní si mysleli že je to jen nějaký zbohatlík a ani jeho temným rudým očím nevěnovali pozornost tolik jako dřív.Raphael už tedy ani neměl potřebu místní lid potemňovat.Díky temnotě nestárl,takže si připadal stále mladý.Uvnitř to byl však neskutečně sklíčený člověk…všechny ty starosti se točily okolo Amy.
Amy také nestárla…na tom by nebylo nic tak špatného,ale stárla její duše.Začínala dospívat a stále byla jen dítětem.Její otec se začínal topit v tomto problému.Věčně Amy vysvětloval že Soul Edge je dobrý a že to že je pořád malá je normální,že je to dané jen výškou.Tušil,že jí nebude moci lhát stále,ale v nitru duše byl rád že má stále svojí malou Amy…nějak se nemohl smířit s tím že by ho jednou mohla opustit.
Amy mu kupodivu zatím všechny jeho řeči brala.Žila si ve svém pokojíku u věže,šermovala,chodila na zahradu anebo otce škádlila.Do města s ním chodila málokdy.Otec ji totiž držel od společnosti jak nejdál to šlo.Nebyla už ani tak mlčenlivá.Všechny strasti co se jí kdy staly začaly v jejím srdci mizet a ona se konečně začala světu zase otevírat.Raphael ji také začal sám učit.Jako šlechtic dbal na vzdělanost a přál si,aby Amy byla chytrá a alespoň nějak zabila čas.
A tak to šlo dlouho,dlouho dokola,až jednoho dne začal Raphael znovu uvažovat…
Šel hluboko do hradního sklepení.V ruce držel louč,jenž jemně osvětlovala jeho obličej.Šel pomalými,uvážlivými kroky a jeho okované boty hlasitě klapaly po kamenné podlaze.Takhle zahloubaný došel až k dřevěným dveřím,které otevřel zdobeným klíčem jenž vytáhl z kapsy.
Vstoupil.Dveře se s skřípěním otevřely a světlo z louče dolehlo až na stojan uprostřed místnosti.A na stojanu byl umístěný Soul Edge.Když zaznamenal příchod svého pána,otevřel oko.Raphael se na něj mlčky podíval a přistoupil k němu říkajíc:
,,Sloužil jsi mi dobře…tvá moc je vskutku ohromující."
Pochválil takto meč a přejel prstem po jeho ostří:
,,Ale někdy méně je více.Má dcera nemůže díky tvé moci nikdy zestárnout."
Odvětil potom a vztáhnul od Soul Edge ruku.
,,Nevím co mám s tebou udělat.Představa že bych už se svou dcerou nežil navěky šťastně se mi příčí.Ona je to jediné co mám,rozumíš?"
Otázal se meče jak člověka.Soul Edge jen přivřel oko…ve skutečnosti svého pána nenáviděl.Raphael ho potom co ho získal zavřel do této kobky a neulovil mu jedinou duši.Soul Edge hladověl a kdyby se uměl sám ovládat,Raphaela by zabil.Takhle mohl jen poslouchat co říká a dělit se s ním nedobrovolně o svou sílu.
,,Nikdy nade mnou nezvítězíš.Jsem už natolik temný že mi nemáš jak ublížit,a mé mysli se také nikdy nezmocníš."
Prohlásil jedovatě Raphael a na Soul Edgi bylo vidět jakoby se vztekal.Raphael přemýšlel,co má s temným mečem udělat.K čemu by mu byla jeho velká moc?Žádné boje už se stejně nedějí…válečná doba zdá se skončila.A Amy bude alespoň konečně stárnout.Pociťoval chuť Soul Edge zničit.Pak si ale řekl,že ještě nepřišel ten správný čas a jeho destrukci nechá na jindy…chtěl mít Amy pro sebe a tato jeho ,,sobeckost" v něm znovu vyhrála.
Otočil se proto na podpatku,vzal znovu a louč a v mžiku odešel.Zamknul,a pokračoval zpět do obyvatelné části svého hradu.Opět měl svůj přísný,aristokratický výraz,jenž maskoval všechny jeho divoké vnitřní pocity.Jakmile vyšel nahoru ze sklepení,střetl se s Amy:
,,Tati,kde jsi byl hledala jsem tě po celém domě."Prohlásila vážně dcera.
,,A copak mi chceš,zlatíčko moje."Zeptal se jí milostivě Raphael.
,,Našla jsem u hradní brány dopis a je na něm napsáno že je pro tebe."Odvětila Amy a podala překvapenému otci dopis.Raphael se zamračeným výrazem na obálku pohlédl…bylo absurdní aby mu někdo napsal dopis.
,,Tati co je tam?"Ptala se Amy zvědavě.
,,Nevím dceruško večer se na to podívám,nechceš si se mnou teď zahrát šachy?"Navrhl rychle Raphael aby záhadný dopis zamluvil.Amy s otcem ráda hrála šachy a tak s radostí souhlasila.Raphael ji poslal do sálu a sám rychle odnesl dopis do svého pokoje a uschoval ho,kdyby náhodou Amy napadlo si ho tajně přečíst.
Hrál s Amy šachy asi dvě hodiny,až se dívenka konečně unavila a šla odpočívat do svého pokoje.Raphael mezitím odešel k sobě a dopis vyndal.S napětím otevřel obálku a vytáhl z ní list.Rozevřel ho a spatřil krví napsaný text:
PAMATUJEŠ SI NA MĚ MOC DOBŘE.VÍM ŽE MÁŠ SOUL EDGE A CHCI HO ZPĚT.POKUD MI HO NEVYDÁŠ DOBROVOLNĚ,BUDU NUCEN TVOU DCERU ZABÍT.
A NEZAPOMEŇ-VÍM KDE BYDLÍŠ,TENHLE DOPIS TI DAL PŘED BRÁNU MŮJ SLUŽEBNÍK.JESTLI JE TI DCEŘIN ŽIVOT MILÝ,ODNES SOUL EDGE TAM KDE LEŽEL DOPIS.
Raphael se po přečtení listu zachvěl.Za boha si nemohl vzpomenout,kdo by tento zloduch mohl být…Zasalamel,Azurový rytíř Nightmare,Tira…potkal nepřátel spoustu.Nebo snad nějaký zapomenutý člen z jeho šlechtického rodu?Každopádně usmyslel si že Soul Edge nevydá,a místo toho se s Amy přemístí jinam.Rozhodl se proto jednat rychle.Ihned ládoval do cestovní bedny to nejdůležitější-potraviny,nějaké oblečení,peníze a samozřejmě nezapomněl dojít i pro Soul Edge…vzal si svůj nejnovější černošedý hedvábný kabát s přehnutým nákrčníkem,upravil si svůj šátek a celé to sepnul sponou ve tvaru netopýra.Tohle celé byla vždy jeho neodmyslitelná image.Bednu s věcmi poté hbitě odtáhl do svého jediného kočáru,ke kterému připásal dva černé koně a otevřel hradní bránu.Pak si vzal do ruky zbraň a nakonec běžel za Amy:
,,Propána tati!"Zvolala leknutím Amy,když Raphael rozrazil dveře od jejího pokoje.
,,Amy rychle vstaň a řádně se obleč.Tady nám hrozí nebezpečí,musíme okamžitě odejít!"Rozkázal Raphael a hodil jí její nové šaty.Poté se otočil,aby se mohla obléct.
Amy byla oblečená zachvilku a otec ji ještě vrazil do ruky její rapír,pro případ že by se musela bránit.Vzal Amy za ruku a vedl ji svižně ke kočáru.Poté ji pomohl nastoupit a sám si sedl na kozlík jako kočí.Popadl opratě a hnal koně jak nejrychleji to šlo pryč od hradu.Počasí bylo sychravé,šedivé,hřmělo a pršelo.Kočár s černými koňmi a temným Lordem,jehož obličej byl schován za vysokým nákrčníkem,rychle prosvištěl bránou směrem do lesa.Koním vlála smáčená hříva,srst se jim pěnila a hlasitě funěli.Raphaelovi bušilo srdce,vláli zpocené vlasy a leskli oči.Jeho pohled byl nyní něco mezi vztekem a strachem.Amy se ustrašeně v kočáru krčila a vnímala jak bouřku,tak i to jak kočár rychle drnčí.
Po několika minutách cesty se ale za nimi objevil jezdec na hnědém koni,zahalený pláštěm,ze kterého mu dole koukali jen nohy v brnění.Raphael si dával pozor na obou stranách a tak ho včas zmerčil.Pobídl koně ještě víc.Měl však obavy že koně v rychlosti po bahně uklouznou a kočár se roztříští.Neměl bohužel na vybranou a tak mu nezbývalo než doufat.Jezdec za ním také zrychlil.Oblohu osvětlovali mohutné blesky a větve stromů se začali lámat.Koně byli vyděšení a začínali pomalu jančit.Jezdec se ke kočáru začal nebezpečně přibližovat.Raphael byl už už připravený vytasit rapír,seskočit před něj a postavit se mu,když tu blesk zasáhl strom za kočárem,který se za něj se skřípotem zřítil.Spadl přímo před jezdcova koně,jenž se vyděsil a vzepjal.Jezdec z něho v mžiku spadl přímo do bláta.Raphael nečekal a dávno uháněl vpřed.Děkoval osudu že ho takhle zachránil.Poté už cesta proběhla bez pronásledování.
V noci kočár dojel až na kamenné cestičky města.Ve městě už Raphael zvolnil a nechal koně vydechnout.U hostince seskočil z kozlíku a vyvedl ven vyděšenou Amy:
,,Amy,už se není čeho bát,jsme pryč."Vysvětloval jí Raphael,když tu se za nimi ozvalo:
,,Ne,začal totiž nový věk."
Raphael vytasil rapír a dcera se k němu přitiskla...


Užitečné vyhledávače

10. listopadu 2007 v 15:10 Pro váš blog
Užitečné vyhledávače
Na těchto vyhledávačích můžete najít různé obrázky,písničky nebo články.Stačí tam třeba jen zadat Soul Calibur a naskočí vám toho spoustu.Já odsud čerpám snad všechno,vyzkoušejte si je :-).

Tady jsou ty české základní(znáte je asi všichni):

www.seznam.cz

www.centrum.cz

www.atlas.cz

www.jyxo.cz

www.google.cz


A pak ty málo známé,ale o to větší šance je že tam ulovíte něco cenného:

www.lycos.com

www.altavista.com


A nakonec stránky specializované přímo na obrázky:

www.photobucket.com

www.deviantart.com

http://www.fanart-central.net/


Takže teď si budete moct každý z vás objevit tolik SC obrázků,kolik vám bude libo ;-).Ivy

9. listopadu 2007 v 18:17 | Amy |  Zbraně
Ivy
SEZNAM ZBRANÍ:
Valentine: bez efektů

Viper edge: zvyšuje zatlačovací sílu,guard impacty ubírají soupeři život

Dream blade: automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem,automaticky rozbije bránění

Alraune: ubere soupeři život i když se brání,zvyšuje život když zasáhnete soupeře

Kaleidoscope: zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje život,vyhýbá se ring outům,při bránění snižuje život

The ancient: bez efektů

Lizardman

9. listopadu 2007 v 18:13 | Amy |  Zbraně
Lizardman
SEZNAM ZBRANÍ:


Grudge ax a aya shield: bez efektů

Tabarzin: zvyšuje zatlačovací sílu,ubere soupeři život i když se brání

Lunatic: některé útoky dokáže odrazit a vrátit,guard impacty jsou lehčí

Kora: zvyšuje život při útoku,automaticky se vyhne přehozům

Soul edge: zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje zatlačovací sílu,ubere soupeři život i když se brání,snižuje život

Boned meat: speciál zvuky,snižuje rozsah zbraně

The ancient: bez efektů

Voldo

9. listopadu 2007 v 18:10 | Amy |  Zbraně
Voldo
SEZNAM ZBRANÍ:

Manas a ayus: bez efektů

Cat claws: ubere soupeři život i když se brání,vyhýbá se ring outům


Tofana scissors: zvyšuje rozsah zbraně,zvyšuje zatlačovací sílu

Iron ram: zvyšuje útočnou sílu,automaticky rozbije bránění

Guillotine: nabíjí život když zasáhnete soupeře,automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem,guard impacty ubírají soupeři život,snižuje život při bránění

Tambourines: speciál zvuky,při útoku snižuje život

The ancient: bez efektů

Co bude dál...

8. listopadu 2007 v 19:24 | Amy |  Moje vzkazy vám
Co bude dál...
Takže,ve škole mám teď spoustu učení a na blog nemám čas.Zbraně co sem dávám máte od mého spolupracovníka Cervantese,takže jemu patří náležité díky :-).Jinak až mi tedy skončí ta práce tak sem hodlám dodat zase nějaké online hry,neboť koukám že si spousta z vás oblíbila např. Dragon Fable,zase sepíšu nějaký literární kousek a taky mě napadlo udělat seznam vyhledáváčů,kde všude hledat různé obrázky.Takže něco sem určitě přibude :-)
No a teď se jdu zas učit :-D.

-Vaše Amy-

Nightmare

7. listopadu 2007 v 17:19 | Amy |  Zbraně
Nightmare
Soul edge(phantom): bez efektů

Steel paddle: zvyšuje útočnou sílu,zvyšuje zatlačovací sílu


Soul edge(larve): nabíjí život když zasáhnete soupeře,automaticky na některé útoky odpovídá guard impactem,snižuje život

Soul edge(cocoon): zvyšuje bránění,při bránění nabíjí život

Soul edge: zvyšuje útočnou sílu,nabíjí život když zasáhnete soupeře,časem má větší sílu,snižuje život

Giant squid: speciál zvuky,snižuje útočnou sílu

The ancient: bez efektů